U modernom društvu estetika je postala jako bitna, pa sada svi težimo holivudskom osmehu!
Intervencije koje su nekada smatrane nedovoljno sigurnim po zdravlje, danas su dovoljno ispitane i usavršene, pa se posle godina primene određenih preparata može tvrditi da su potpuno bezbedne za zdravlje Vaših zuba.
Ordinacijsko izbeljivanje zuba
Popularno se danas naziva Power bleaching, zato sto se krajnji, željeni rezultati postižu u jednoj do dve posete stomatologu.
Najčešće se obavlja samo na zubima vidljivim pri osmehu – gornjim i donjim sekutićima, očnjacima i premolarima, korišćenjem specijalnih gelova koji sadrži vodonik peroksid ili karbamid peroksid.
On se može aktivirati na različite načine: svetlosno (korišćenjem lampi), hemijski (mešanjem dve paste) ili laserski (laserski snop aktivira gel za izbeljivanje).
U Stomatološkoj ordinaciji Miščević, koristimo preparate koji se aktiviraju hemijski,dakle, mešanjem dve paste, jer je dokazano da je posle tretmana takvim preparatima osetljivost zuba manja u poređenju sa preparatima koji se aktiviraju svetlosno. Dolazi do manjeg zagrevanja i isušivanja zubnog tkiva, pa je manja šansa za pojavu osetljivosti.
Kućno izbeljivanje zuba – uz Vašu asistenciju!
Podsećamo Vas da je uvek potrebno izbeljivanje raditi pod nadzorom stomatologa!
Dakle, izbegavajte kupovinu preparata po drogerijama i apotekama, već se oslonite na nas, da Vas posavetujemo i kontrolišemo efekte preparata.
Preparati iz slobodne prodaje imaju slabije dejstvo, pa se može desiti da ih pacijenti nekontrolisano dugo koriste.
Kada stomatolog kontroliše izbeljivanje, on kontroliše i rezultat, tj. boju zuba koja se postiže.
Izbeljivanje devitalizovanih (,,mrtvih'' , endodontski lečenih) zuba
Devitalizovani zubi su oni kojima je ,,izvađen živac“, tj. pulpa. Takvi zubi lako potamne i uzrok su estetskih smetnji, naročito ako se nalaze u liniji osmeha. Ali i za to ima rešenja!
Ova procedura se naziva i šetajuća tehnika.U šupljinu izlečenog zuba aplikuje se gel za izbeljivanje i zub se privremeno zatvori. Posle 7 i 14 dana, pacijent dolazi na kontrolu, proverava se boja zuba i postupak ponavlja ukoliko je potrebno. Nakon 7 dana od završetka izbeljivanja, zub se plombira kompozitnim ispunom.
Sve tehnike izbeljivanja zuba su bezbolne i bezbedne. Ipak, postoje neka stanja kada ih treba izbegavati, kao što su: trudnoća, krunice na prednjim zubima (izbeljivanje neće delovati na keramiku, pa bi se videla razlika u boji krunice i izbeljenog zuba), značajno povlačenje desni ili uznapredovala parodontopatija. Takođe, važno je da pomenemo da svi karijesi moraju biti sanirani, dakle uklonjeni zun plombiran, kako ne bi izbeljivač mogao da prođe u dublje struktute zuba i izazove komplikacije.
Pre više od 20 godina ovakve preocedure su predstavljale luksuz, ali danas su pristupačne gotovo svima! Zato priuštite svojim zubima kozmetički tretman i zablistajte!